Czy można zaciągnąć drugi kredyt hipoteczny?

Thursday, October 31, 2019

Kredyt hipoteczny jest jednym z najczęściej zaciąganych zobowiązań w banku, zaraz po kredycie gotówkowym - oba te kredyty znajdziesz na www.NiskaRata.org. Bywa jednak tak, że zaciągając jeden kredyt hipoteczny po jakimś czasie zastanawiamy się czy możemy złożyć wniosek ponownie. Jak się okazuje jest taka możliwość. Bank może przyznać kolejny kredyt hipoteczny osobie która już spłaca kredyt. Nieodzownym elementem jest wówczas odpowiednia zdolno kredytowa, a także poprzednie zadłużenie musi być spłacane regularnie, a przy tym również musimy posiadać odpowiedni wkład własny.

Kredyt hipoteczny umożliwia nam zrealizowanie swoich panów związanych z zakupem mieszkania, domu czy też działki budowlanej. Często zachodzi pytanie czy posiadając już taki kredyt możemy zaciągnąć kolejny. Kredyt hipoteczny udzielany jest osobom które złożyły wniosek o jego przyznanie, wraz ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami. Należy mieć przy tym również dobrą historie kredytową i odpowiednią zdolność kredytową. W przypadku tego kredytu obowiązkowe jest także ustanowienie zabezpieczenia spłaty kredytu hipotecznego. A zatem przy składaniu drugiego wniosku o kredyt hipoteczny bank weźmie pod uwagę naszą obecną zdolność kredytową. Decydując się na drugi kredyt warto poszukać takiego banku który nie będzie uwzględniał tego już zaciągniętego kredytu, a przy tym różnice miedzy posiadanym już lokale a nową nieruchomością zaliczy na poczet wkładu własnego. Przy zaciąganiu drugiego kredytu hipotecznego wkład własny również będzie wymagany, mogą to być zarówno pieniądze jak i posiadane nieruchomości czy też lokaty bankowe. Jak się okazuje niewiele banków na polskim rynku pozwala na posiadanie dwóch kredytów jednocześnie bez uwzględniania raty jako obciążenia. A zatem decydując się na zaciągnięcie drugiego kredytu hipotecznego bardzo ważne jest aby dokładnie przeanalizować oferty wszystkich banków i wybrać taką która będzie dla nas najbardziej korzystna.

Nie zawsze ten sam bank to dobre rozwiązanie. Wielu kredytobiorcom wydaje się jednak, że najlepszym sposobem na zaciągnięcie drugiego kredytu hipotecznego jest zaciąganie go w tym samym banku. Nie jest jednak powiedziane że dwa kredyty w tym samym banku to tańsze rozwiązanie niż dwa kredyty spłacane w dwóch różnych bankach. Tak naprawdę wszystko zależy od ofert jakie przygotowały dla nas dane instytucje. Warto bardzo dokładnie porównać ze sobą wszystkie parametry i sprawdzić które rozwiązanie będzie dla nas najbardziej korzystne. Jeżeli zdecydujemy się na ten sam bank prostsza może być sama procedura gdyż bank może odstąpić od dostarczania zaświadczeń o dochodach oraz innych dokumentów które już posiada.

  • Posted by chwilowy at 14:00:17 in