Czy można zaciągnąć drugi kredyt hipoteczny?

Thursday, October 31, 2019

Kredyt hipoteczny jest jednym z najczęściej zaciąganych zobowiązań w banku, zaraz po kredycie gotówkowym - oba te kredyty znajdziesz na www.NiskaRata.org. Bywa jednak tak, że zaciągając jeden kredyt hipoteczny po jakimś czasie zastanawiamy się czy możemy złożyć wniosek ponownie. Jak się okazuje jest taka możliwość. Bank może przyznać kolejny kredyt hipoteczny osobie która już spłaca kredyt. Nieodzownym elementem jest wówczas odpowiednia zdolno kredytowa, a także poprzednie zadłużenie musi być spłacane regularnie, a przy tym również musimy posiadać odpowiedni wkład własny.

Kredyt hipoteczny umożliwia nam zrealizowanie swoich panów związanych z zakupem mieszkania, domu czy też działki budowlanej. Często zachodzi pytanie czy posiadając już taki kredyt możemy zaciągnąć kolejny. Kredyt hipoteczny udzielany jest osobom które złożyły wniosek o jego przyznanie, wraz ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami. Należy mieć przy tym również dobrą historie kredytową i odpowiednią zdolność kredytową. W przypadku tego kredytu obowiązkowe jest także ustanowienie zabezpieczenia spłaty kredytu hipotecznego. A zatem przy składaniu drugiego wniosku o kredyt hipoteczny bank weźmie pod uwagę naszą obecną zdolność kredytową. Decydując się na drugi kredyt warto poszukać takiego banku który nie będzie uwzględniał tego już zaciągniętego kredytu, a przy tym różnice miedzy posiadanym już lokale a nową nieruchomością zaliczy na poczet wkładu własnego. Przy zaciąganiu drugiego kredytu hipotecznego wkład własny również będzie wymagany, mogą to być zarówno pieniądze jak i posiadane nieruchomości czy też lokaty bankowe. Jak się okazuje niewiele banków na polskim rynku pozwala na posiadanie dwóch kredytów jednocześnie bez uwzględniania raty jako obciążenia. A zatem decydując się na zaciągnięcie drugiego kredytu hipotecznego bardzo ważne jest aby dokładnie przeanalizować oferty wszystkich banków i wybrać taką która będzie dla nas najbardziej korzystna.

Nie zawsze ten sam bank to dobre rozwiązanie. Wielu kredytobiorcom wydaje się jednak, że najlepszym sposobem na zaciągnięcie drugiego kredytu hipotecznego jest zaciąganie go w tym samym banku. Nie jest jednak powiedziane że dwa kredyty w tym samym banku to tańsze rozwiązanie niż dwa kredyty spłacane w dwóch różnych bankach. Tak naprawdę wszystko zależy od ofert jakie przygotowały dla nas dane instytucje. Warto bardzo dokładnie porównać ze sobą wszystkie parametry i sprawdzić które rozwiązanie będzie dla nas najbardziej korzystne. Jeżeli zdecydujemy się na ten sam bank prostsza może być sama procedura gdyż bank może odstąpić od dostarczania zaświadczeń o dochodach oraz innych dokumentów które już posiada.

  • Posted by chwilowy at 14:00:17 in

Jak radzić sobie z długami? Kredyt konsolidacyjny!

Thursday, August 8, 2019

Istnieje wiele strategii, które ludzie mogą wykorzystać, szukając pieniędzy na rozliczenie zaległych rachunków. Kredyty na konsolidację zadłużenia należą do najpopularniejszych rozwiązań dla konsumentów mających takie problemy. Dają kredytobiorcom odpowiednie sumy pieniędzy na spłatę wierzycieli.

Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że istnieje wiele różnych programów i produktów. Niektóre okażą się bardziej korzystne dla kredytobiorców niż inne. Mogą się one różnić kosztami i korzyściami, które dostarczają. Dlatego zawsze dobrym pomysłem jest, aby ludzie wykonywali wiele badań przed podjęciem jakiejkolwiek konkretnej opcji.

Konsolidacja – jaki mamy wybór?

Istnieją dwa główne sposoby obsługi tego procesu. Po pierwsze, ludzie mogą korzystać z własnych aktywów w celu zabezpieczenia pożyczki tego typu. Gdy stosowana jest forma zabezpieczenia, pożyczkodawca da pożyczkobiorcy większą swobodę w określaniu sposobu wykorzystania pieniędzy i sposobu spłaty długów.

Drugą opcją jest uzyskanie niezabezpieczonej pożyczki od firmy zajmującej się konsumentami wysokiego ryzyka. Przy niezabezpieczonej pożyczce kredytobiorcy przyjmą sztywny plan płatności. Nie otrzymają pożyczonych pieniędzy bezpośrednio. Będą one zamiast tego wypłacane tak jak uważa pożyczkodawca. W rzeczywistości pożyczkodawca będzie również miał prawo do próby negocjowania nowych kwot rozliczeń.

W przypadku niezabezpieczonych opcji pożyczek kredytobiorcy muszą pamiętać, że będą musieli uiścić dodatkowe opłaty. Wynika to z faktu, że kredytodawcy oferujący pożyczki niezabezpieczone konsumentom wysokiego ryzyka muszą uwzględnić dodatkowe ryzyko, które zakładają. Tak więc łączna kwota odsetek i wszystkie związane z tym opłaty mogą być dość znaczne.

Inną ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z tych produktów, jest fakt, że proces negocjacji może mieć negatywny wpływ na ocenę kredytową konsumenta. Jeśli otrzymasz pożyczkę zabezpieczoną, będziesz miał możliwość spłacenia długów w całości. Twoja ocena kredytowa wzrośnie, a twoja siła nabywcza również wzrośnie. Możesz nawet liczyć na lepsze wrażenia w firmach lub organizacjach, które przeprowadzają kontrole kredytowe, takie jak te, które są wykonywane w ramach procesu rekrutacji. Dziś więcej firm inwestuje w takie raporty, dlatego zdecydowanie warto wprowadzić ulepszenia w uszkodzonym profilu kredytowym.

Z drugiej strony proces korzystania z niezabezpieczonych pożyczek może mieć szkodliwy wpływ na długoterminową kondycję finansową. Czy kredyty konsolidacyjne mogą pomóc Ci zmniejszyć zadłużenie? Tak, jeśli zrobisz to mądrze.

  • Posted by chwilowy at 13:26:04 in

Najważniejsze informacje o kredycie samochodowym.

Thursday, June 13, 2019

Kupując auto na kredyt warto wiedzieć o kilku zasadniczych kwestiach. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o podpisaniu umowy kredytowej musimy mieć pewność, że jesteśmy w stanie spłacić kredyt i comiesięczne raty nie będą dla nas problemem, zobacz je na 17bankow.com/kredyty-samochodowe.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt?

Kredyt samochodowy jest kredytem celowym, co oznacza, że możemy go wykorzystać tylko na zakup samochodu. Dlatego jeszcze przed wizytą w banku powinniśmy podjąć decyzję jaki samochód chcemy kupić. Będzie to istotne z punktu widzenia oceny naszej zdolności kredytowej, ponieważ bank bierze pod uwagę również dane dotyczące samochodu. Kiedy mamy już wybrany pojazd możemy skupić się na wyborze kredytu. Warto tu zwrócić się w pierwszej kolejności do banku w którym posiadamy konto osobiste albo spłacamy inne zobowiązania. Dla banku jesteśmy lojalnym klientem, dlatego może nam zaoferować bardzo korzystną ofertę. Stałym klientom banki często proponują obniżoną prowizję, a to już zmniejsza koszt kredytu. Oczywiście dla porównania sprawdźmy oferty innych banków. Może do tego posłużyć internetowa przeglądarka kredytowa, która nakieruje nas na kredyt dostosowany do naszych potrzeb.

Ważne RRSO.

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania mówi nam o całkowitym koszcie kredytu. Uwzględnia więc odsetki, prowizje, ubezpieczenie i inne dodatkowe koszty. To wyznacznik na który w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę. Im RRSO jest niższe, tym kredyt będzie dla nas korzystniejszy. Dla pewności warto jednak samemu zsumować wszystkie koszty i dokładnie dopytać bank o dodatkowe opłaty.

Obowiązkowe Auto Casco.

W przypadku kredytu samochodowego bank będzie wymagał wykupu ubezpieczenia AC. Cesja tej polisy to zabezpieczenie banku na wypadek kradzieży, czy też zniszczenia pojazdu. W takiej sytuacji ubezpieczyciel ma obowiązek wypłaty odszkodowania do banku a nie do kredytobiorcy. Wówczas kwota wypłaconego ubezpieczenia pokrywa zobowiązanie kredytobiorcy. Jeśli nie wykupimy wymaganej polisy, to bank zrobi to za nas i obciąży nas kosztami. Jednak wtedy nie będziemy mogli wybrać oferty, która według nas jest korzystna i będziemy musieli opłacić polisę wybraną przez bank.

  • Posted by chwilowy at 12:20:20 in

Możliwości uzyskania kredytu online

Wednesday, April 17, 2019

Z każdym rokiem Internet jest miejscem, gdzie można znaleźć coraz więcej usług i produktów. Nie ma się co temu dziwić, obecnie bowiem z Internetu korzysta większość osób. Bez kłopotu można tam znaleźć również oferty produktów bankowych w tym kredytów gotówkowych, sprawdź ofertę na finansowy-portal.com.pl.

Gdzie szukać kredytów w Internecie?

Internet oferuje bardzo wiele możliwości, jak chodzi o wyszukanie najlepszych ofert kredytowych. Oczywiście bez problemu informacje o wszelkich dostępnych ofert kredytowych można znaleźć na stronach banków. Dbają one o to, aby wszelkie niezbędne dla klientów dane były łatwo dostępne i podane w przystępnej formie. Poza tym znaleźć można bardzo wiele stron związanych z tematyką finansów i kredytów, gdzie poza artykułami, które pomogą zainteresowanym w doborze najlepszego kredytu znaleźć można narzędzia takie jak na przykład porównywarki kredytów czy kalkulatory kredytowe. Pomagają one w wybraniu najkorzystniejszych dla konkretnego klienta ofert, każdy bowiem ma wobec nich inne oczekiwania i wymagania. Kalkulatory kredytowe pozwalają w ciągu kilku chwil określić przykładową wysokość raty miesięcznej. To niezwykle przydatne narzędzie, pozwala bowiem dostosować warunki kredytu do możliwości domowego budżetu. Wystarczy wpisać kwotę kredytu, wysokość oprocentowania oraz okres spłaty, aby w odpowiedzi otrzymać przybliżoną kwotę raty. Oczywiście taka wartość jest jedynie szacunkowa, ponieważ do kwoty kredytu dolicza się także prowizje czy inne opłaty, ustalone przez konkretny bank. Jednak ich wysokość obecnie zazwyczaj nie jest zbyt wysoka, dlatego też przykładowa, wyliczona rata miesięczna nie powinna się zbytnio zmienić. Nieco inaczej działają porównywarki kredytów. Pozwalają one bowiem na bardzo szybkie wybranie spośród wielu dostępnych na rynku ofert tych najbardziej dopasowanych do określonych wymagań. Klient określa te parametry, które mają dla niego największe znaczenie. Zazwyczaj do wyboru są takie jak kwota kredytu, okres spłaty czy wysokość prowizji. Korzystanie w porównywarek pozwala zaoszczędzić bardzo wiele czasu, samodzielne porównywanie ofert wymagałoby bowiem pracochłonnych wyliczeń.

Kredyty online i ich zalety

Niemal każdy bank oferuje dzisiaj możliwość zaciągnięcia kredytu online. Takie oferty są dostępne dla każdego klienta korzystającego z bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu się na swoje konto mają możliwość nie tylko szybkiego złożenia wniosku o kredyt, ale także często skorzystania ze specjalnie dla nich przygotowanych ofert. Opracowywane są one na podstawie wpłat i wypłat na konto klienta, a zaakceptowanie takiej oferty często wymaga jedynie kilku kliknięć myszką. Tego typu oferty są dla zainteresowanych osób często o wiele korzystniejsze niż inne propozycje ze względu na indywidualne warunki. Niższe oprocentowanie, bardzo niska prowizja lub jej całkowity brak – to tylko niektóre z zalet takich kredytów. Ponadto bardzo często złożenie wniosku nie wymaga zbyt wielu operacji, bani umożliwiają złożenie dyspozycji przez telefon czy za pośrednictwem wiadomości SMS. Tego typu możliwości każdy bank określa jednak indywidualnie, dlatego też klienci powinny zapoznać się z warunkami proponowanymi przez bank oraz możliwościami składania wniosków. Bywa, że niektóre banki online umożliwiają złożenie wniosku wstępnego, na podstawie którego określa się, czy klient może otrzymać kredyt. Zazwyczaj odbywa się to na zasadzie automatycznego sprawdzenia historii klienta w bazach BIK czy BIG. W niektórych przypadkach, pomimo pozytywnej pierwszej weryfikacji klient musi udać się do oddziału banku, aby dopełnić formalności związanych z przyznaniem kredytu. Jednak rosnące zainteresowanie kredytami online powoduje, że tego typu ofert z każdym rokiem pojawia się coraz więcej.

  • Posted by chwilowy at 11:44:35 in

Szukanie kredytów gotówkowych na własną rękę.

Thursday, February 28, 2019

Chociaż coraz częściej w poszukiwaniach kredytowych wyręczają nas wszelkiego rodzaju reklamy, to coraz więcej osób przekonuje się, że własne zaangażowanie, w poszukiwanie kredytu gotówkowego, który spełniałby nasze oczekiwania, jest jak najkorzystniejsze i zalecane. Jakie czynniki warto brać pod uwagę, poszukując pożyczki. Czy istnieją narzędzia, które pomogą nam wyszukać wartościową ofertę? O tym wszystkim postaramy się powiedzieć w tym materiale. To, że kredyty są na wyciągnięcie ręki, nie trzeba nas przekonywać, ani udowadniać. Jednak wiele propozycji bankowych jest po prostu nietrafiona ze względu na nasze preferencje. Sprawdź oferty na PortalBankowy.info warto się dobrze zastanowić czego potrzebujemy.

Jeżeli godzimy się na rozwiązania, które nie do końca odzwierciedlają nasze oczekiwania, to możemy mieć w przyszłości problemy ze spłatą zobowiązania. Natomiast kiedy będziemy w sukcesywny sposób szukać informacji jak wykorzystać gotówkę, którą otrzymamy oraz jak bardzo obciąży to nasz budżet, to nasza decyzja będzie wydajniejsze i efektywniejsza. Gdzie szukać kredytów. Odpowiedz na to pytanie, nie jest jednoznaczna, ponieważ nie do końca ma to istotne znaczenie. Może pytanie nie powinno brzmieć gdzie a jak szukać kredytu? Na początek możemy skupić się na ofertach proponowanych w Internecie. Mówiąc „w Internecie” najbardziej rzetelnym źródłem informacji, jest ranking kredytów gotówkowych, o którym nie możemy zapomnieć. Renomowane banki, które cenią sobie relacje z klientami, w rankingu zajmują najwyższe miejsce. Dzięki takiemu sposobowi selekcji jesteśmy w stanie wybrać kredyt o preferencjach zbliżonych do naszych oczekiwań. Poza tym portale finansowe, które oferują usługi rankingowe, zawierają wszelkiego rodzaju porównywarki i kalkulatory co jeszcze bardziej ułatwia szukanie.Odmiennym sposobem, ale również bardzo skutecznym może okazać się skorzystanie z wiedzy doradcy kredytowego z niezależnej instytucji finansowej. To ekspert dokona w naszym imieniu analizy rynku, wybierze oferty ukształtowane wedle naszych wskazówek. My natomiast będziemy musieli tylko ocenić która propozycja będzie dla nas tą właściwą. Zazwyczaj opłata za tego rodzaju usługę następuje w formie prowizji, jaka będzie wynikać z kwoty kredytu lub jest na wstępie ustalona.Trzecia ewentualność to tradycyjnie odział bankowy. Sprawa może wygląda na nieskomplikowaną i stosunkowo prostą w wykonaniu, lecz musimy brać pod uwagę ważny element. Co prawda kredyt z konkretną gotówką czeka na nas, lecz idąc do oddziału z zapytaniem, pozbawiamy się możliwości oceny konkurencyjnych ofert. Nikt nie będzie nam w stanie zagwarantować, że podjęcie się zobowiązania w stu procentach wykorzystuje wszelkie możliwości, z których moglibyśmy skorzystać. Zatem to gdzie i w jaki sposób skorzystamy, z proponowanych rozwiązań kredytowych, ma ogromne znaczenie. Chwila naszej uwagi i zaangażowania może nas sporo kosztować, ale również owa chwila może okazać się bezcenna.

  • Posted by chwilowy at 12:27:52 in