Możliwości uzyskania kredytu online

Wednesday, April 17, 2019

Z każdym rokiem Internet jest miejscem, gdzie można znaleźć coraz więcej usług i produktów. Nie ma się co temu dziwić, obecnie bowiem z Internetu korzysta większość osób. Bez kłopotu można tam znaleźć również oferty produktów bankowych w tym kredytów gotówkowych, sprawdź ofertę na finansowy-portal.com.pl.

Gdzie szukać kredytów w Internecie?

Internet oferuje bardzo wiele możliwości, jak chodzi o wyszukanie najlepszych ofert kredytowych. Oczywiście bez problemu informacje o wszelkich dostępnych ofert kredytowych można znaleźć na stronach banków. Dbają one o to, aby wszelkie niezbędne dla klientów dane były łatwo dostępne i podane w przystępnej formie. Poza tym znaleźć można bardzo wiele stron związanych z tematyką finansów i kredytów, gdzie poza artykułami, które pomogą zainteresowanym w doborze najlepszego kredytu znaleźć można narzędzia takie jak na przykład porównywarki kredytów czy kalkulatory kredytowe. Pomagają one w wybraniu najkorzystniejszych dla konkretnego klienta ofert, każdy bowiem ma wobec nich inne oczekiwania i wymagania. Kalkulatory kredytowe pozwalają w ciągu kilku chwil określić przykładową wysokość raty miesięcznej. To niezwykle przydatne narzędzie, pozwala bowiem dostosować warunki kredytu do możliwości domowego budżetu. Wystarczy wpisać kwotę kredytu, wysokość oprocentowania oraz okres spłaty, aby w odpowiedzi otrzymać przybliżoną kwotę raty. Oczywiście taka wartość jest jedynie szacunkowa, ponieważ do kwoty kredytu dolicza się także prowizje czy inne opłaty, ustalone przez konkretny bank. Jednak ich wysokość obecnie zazwyczaj nie jest zbyt wysoka, dlatego też przykładowa, wyliczona rata miesięczna nie powinna się zbytnio zmienić. Nieco inaczej działają porównywarki kredytów. Pozwalają one bowiem na bardzo szybkie wybranie spośród wielu dostępnych na rynku ofert tych najbardziej dopasowanych do określonych wymagań. Klient określa te parametry, które mają dla niego największe znaczenie. Zazwyczaj do wyboru są takie jak kwota kredytu, okres spłaty czy wysokość prowizji. Korzystanie w porównywarek pozwala zaoszczędzić bardzo wiele czasu, samodzielne porównywanie ofert wymagałoby bowiem pracochłonnych wyliczeń.

Kredyty online i ich zalety

Niemal każdy bank oferuje dzisiaj możliwość zaciągnięcia kredytu online. Takie oferty są dostępne dla każdego klienta korzystającego z bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu się na swoje konto mają możliwość nie tylko szybkiego złożenia wniosku o kredyt, ale także często skorzystania ze specjalnie dla nich przygotowanych ofert. Opracowywane są one na podstawie wpłat i wypłat na konto klienta, a zaakceptowanie takiej oferty często wymaga jedynie kilku kliknięć myszką. Tego typu oferty są dla zainteresowanych osób często o wiele korzystniejsze niż inne propozycje ze względu na indywidualne warunki. Niższe oprocentowanie, bardzo niska prowizja lub jej całkowity brak – to tylko niektóre z zalet takich kredytów. Ponadto bardzo często złożenie wniosku nie wymaga zbyt wielu operacji, bani umożliwiają złożenie dyspozycji przez telefon czy za pośrednictwem wiadomości SMS. Tego typu możliwości każdy bank określa jednak indywidualnie, dlatego też klienci powinny zapoznać się z warunkami proponowanymi przez bank oraz możliwościami składania wniosków. Bywa, że niektóre banki online umożliwiają złożenie wniosku wstępnego, na podstawie którego określa się, czy klient może otrzymać kredyt. Zazwyczaj odbywa się to na zasadzie automatycznego sprawdzenia historii klienta w bazach BIK czy BIG. W niektórych przypadkach, pomimo pozytywnej pierwszej weryfikacji klient musi udać się do oddziału banku, aby dopełnić formalności związanych z przyznaniem kredytu. Jednak rosnące zainteresowanie kredytami online powoduje, że tego typu ofert z każdym rokiem pojawia się coraz więcej.

  • Posted by chwilowy at 11:44:35 in