Najważniejsze informacje o kredycie samochodowym.

Thursday, June 13, 2019

Kupując auto na kredyt warto wiedzieć o kilku zasadniczych kwestiach. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o podpisaniu umowy kredytowej musimy mieć pewność, że jesteśmy w stanie spłacić kredyt i comiesięczne raty nie będą dla nas problemem, zobacz je na 17bankow.com/kredyty-samochodowe.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt?

Kredyt samochodowy jest kredytem celowym, co oznacza, że możemy go wykorzystać tylko na zakup samochodu. Dlatego jeszcze przed wizytą w banku powinniśmy podjąć decyzję jaki samochód chcemy kupić. Będzie to istotne z punktu widzenia oceny naszej zdolności kredytowej, ponieważ bank bierze pod uwagę również dane dotyczące samochodu. Kiedy mamy już wybrany pojazd możemy skupić się na wyborze kredytu. Warto tu zwrócić się w pierwszej kolejności do banku w którym posiadamy konto osobiste albo spłacamy inne zobowiązania. Dla banku jesteśmy lojalnym klientem, dlatego może nam zaoferować bardzo korzystną ofertę. Stałym klientom banki często proponują obniżoną prowizję, a to już zmniejsza koszt kredytu. Oczywiście dla porównania sprawdźmy oferty innych banków. Może do tego posłużyć internetowa przeglądarka kredytowa, która nakieruje nas na kredyt dostosowany do naszych potrzeb.

Ważne RRSO.

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania mówi nam o całkowitym koszcie kredytu. Uwzględnia więc odsetki, prowizje, ubezpieczenie i inne dodatkowe koszty. To wyznacznik na który w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę. Im RRSO jest niższe, tym kredyt będzie dla nas korzystniejszy. Dla pewności warto jednak samemu zsumować wszystkie koszty i dokładnie dopytać bank o dodatkowe opłaty.

Obowiązkowe Auto Casco.

W przypadku kredytu samochodowego bank będzie wymagał wykupu ubezpieczenia AC. Cesja tej polisy to zabezpieczenie banku na wypadek kradzieży, czy też zniszczenia pojazdu. W takiej sytuacji ubezpieczyciel ma obowiązek wypłaty odszkodowania do banku a nie do kredytobiorcy. Wówczas kwota wypłaconego ubezpieczenia pokrywa zobowiązanie kredytobiorcy. Jeśli nie wykupimy wymaganej polisy, to bank zrobi to za nas i obciąży nas kosztami. Jednak wtedy nie będziemy mogli wybrać oferty, która według nas jest korzystna i będziemy musieli opłacić polisę wybraną przez bank.

  • Posted by chwilowy at 12:20:20 in