Kredyty gotówkowe online, czy to przyszłość branży?

Thursday, February 18, 2021

Coraz częściej, a już szczególnie w 2020 roku nie musisz chodzić do oddziału banku po kredyt gotówkowy tylko „przeklikać” ofertę online i zdobyć dodatkowe finansowanie bez wychodzenia z domu. Jak przedstawia się sytuacja na rynku kredytów gotówkowych online i czy to przyszłość branży?

Kredyt gotówkowy wymaga mniejszych nakładów na obsługę klienta

To po prostu fakt, ponieważ weryfikacja kredytobiorcy następuje pół-automatycznie, a w przypadku zgłaszania się po kredyt w banku, w którym utrzymujesz rachunek osobisty właściwie automatycznie. Bank od razu widzi strukturę Twoich dochodów i wydatków. Dzięki temu niektóre procesy można przyśpieszyć.

Umowa o kredyt gotówkowy online nie różni się niczym od standardowej

Wszystkie zasady udzielania kredytów gotówkowych wywodzące się z ustawy o kredycie konsumenckim obowiązują również przy współpracy online, a zatem kredytobiorca tak naprawdę nie ryzykuje. Można nawet powiedzieć, że pożyczki konsumpcyjne online porównuje się znacznie łatwiej i można szybko przekierować się do najlepszej aktualnie oferty. Ustawodawca umożliwia podpisywanie umów o kredyt elektronicznie, więc nie jest to jakaś nowość, tylko pewien standard. Banki w 2020 roku zrezygnowały ze stawiennictwa osobistego klienta, co wcześniej nie było wcale takie oczywiste. Do większości umów instytucje finansowe wymagały jednak podpisu „na żywo”. Kredyty gotówkowe, dzięki dostępności online rywalizują już realnie z chwilówkami i stanowią doskonałą alternatywę dla całego sektora pozabankowego. Pamiętaj, że potwierdzenie umowy online w banku absolutnie wystarczy. Wszystkie dane o kredycie gotówkowym otrzymasz na podany adres e-mailowy.

Ochrona danych kredytobiorcy

Ochrona danych kredytobiorcy to właściwie jedna z krytycznych spraw dla banków. Największe w Polsce placówki rozszerzają metody weryfikacji, ale też informują klientów o wykrytych nieprawidłowościach. Każdy kredytobiorca powinien się upewnić, czy rozmawia z pracownikiem banku przez telefon. Lepiej porozmawiać z doradcą przez wideo-czat. Niektóre banki wprowadzają specjalne hasła wewnątrz rachunku osobistego wymagane do potwierdzenia i przez klienta i pracownika banku.

Większa szybkość wypłaty środków

Szybkość wypłaty pieniędzy z kredytu gotówkowego wynika z weryfikacji kredytobiorcy. Jeżeli zadłużasz się we własnym banku otrzymasz środki praktycznie tego samego dnia. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się przy współpracy z innymi placówkami. Przy kredycie online musisz dopełnić takich samych formalności, jak przy zadłużeniu stacjonarnym. Nie ma od tego odstępstw ze względu na prawo bankowe, wytyczne KNF, przez ustawę o kredycie konsumenckim.

Czy kredyty online to przyszłość branży?

Tak, ponieważ ze względu na masowe ograniczenia gospodarcze w 2020 praktycznie cała gospodarka przeszła do świata e-commerce. Kredyty gotówkowe można przenieść do świata online w 100% bez straty jakości obsługi klienta, a wręcz przeciwnie.

  • Posted by chwilowy at 15:38:14 in